Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Chiński slub

 

To wielki szał. Jest tak wiele się dzieje, gdy rozbicie go, że niezależnie od tego czy jesteś firmą facet, dziewczyna, członek rodziny lub wesele, nie ciśnienia, gdy mówimy o małżeństwie.

Mężczyźni twarz kilka przeszkód do pokonania. Aby się elegible kawalerem i spełniać standardy większości chińskich kobiet jest trudne do powiedzenia najmniej.

Powinny być one zarabiać co najmniej 4000 juanów miesięcznie, mieć dom, samochód i .. oh wait, nie wspominając już, że średnia płaca chińskiego absolwenta uniwersytetu jest 3000 RMB miesięcznie, średnio mieszkanie w Szanghaju jest 28147 RMB ( US 4,542 dolarów) za metr kwadratowy, a przeciętny samochód jest droższy niż w Stanach Zjednoczonych ze względu na podatek importowy i celnej? Tak, to jest logicznie możliwe, że wszystkie te rzeczy przed swoimi 30-tych? Nie matematyka.

Wiele rodzimych miast dziewcząt, którzy są wykształceni, mają pracę i szuka idealnego księcia uroczego zamiatać je ich stopy są w konkursie! Ostatnio, wiele kobiet z kraju-stronie trafi do większych miast w nadziei na znalezienie męża i „lepsze życie”. Zwykle od kobiet z boku kraju będzie miał niższe standardy niż te, które pochodzi z większych miast, może to być dla nich łatwiejsze znaleźć ich mecz, pozostawiając dużo rodzimych miasto kobiet „剩 女”.

Członkowie rodziny mogą umieścić na ciepło! Z polityki jednego dziecka, wielu rodziców, dziadków, bliskich krewnych, a nawet tego kuzyna, który jest siostrą ciotki dwa razy usuwany będzie pytanie „tak, masz jeszcze dziewczynę / chłopaka?

marriagemarket 300x200 An Introduction to Modern Chinese Wedding Customs Na pewno słyszałeś o Match.com i eHarmony, strony internetowe pomagają tym, którzy są jedno spojrzenie na ich znaczący inny.

Chiny wziąć to do następnego poziomu. Są „Rynki Marriage”, gdzie rodzice napiszę streszczenie swojego dziecka i starają się znaleźć dopasowanie z innymi rodzicami.

W miastach takich jak Szanghaj tam weekend „Małżeństwo rynku”, gdzie znajdują się rzędy reklam rodziców pakowane o swoje dzieci, w tym ich wiek, wzrost, wynagrodzenia itp

Daty te zwykle nie okazują się być zbyt udany, ponieważ bez wiedzy dziecka, rodzice starają się je ustawić.

Punkt kulturalne Warto zwrócić uwagę, że w Chinach oczekuje dzieci dbać o swoich rodziców, gdy dorosną. Wszystko nacisk kładziony jest na jedno dziecko, które będzie prowadzić dalej dziedzictwo swojej rodziny – dużo odpowiedzialności za jednego w latach dwudziestych, nie?

Tysiące firm dążą do ich kawałek na 80000000000 dolarów. Firmy takie jak piękny ślub oferuje zajęcia dla ludzi stać się certyfikowanym specjalistą ślub na 18000 RMB.

Chiński Ślub zwyczaje i tradycje: Then & Now

Wszyscy wiemy, że Chiny jest dynamicznie rozwijającym się, a tempo, w jakim jest to wzrost dotknął przemysł ślub jest oczywiste, przez jaki zachodniej uroczystości stały.

Proces zaangażowanie jest nieco inny niż na zachodzie. W Chinach, rodziny muszą zatwierdzić i po zatwierdzeniu, rodzina pana młodego rozpocznie dając „wielkie dary” do rodziny panny młodej. Typowy prezent może być pieniądze (posag), która jest w dziewiątek (999 lub 9999), ponieważ homonimicznym do dziewięciu (九 -jiǔ) w chińskim oznacza zawsze lub dawno (久 – jiǔ).

W Szanghaju, typowe „Wiano” może rozpocząć się w 100,000RMB (najdroższe miasta) ze średnią ceną „wielkim darem” dla panny młodej rodziny na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród kilku tysięcy Chińczyków.

Rodziny będący wkrótce para zazwyczaj szukać wróżki, aby ustawić datę ślubu. Chińczycy są bardzo przesądni i chce się żenić na szczęśliwy dzień, jak 8.08.08 (od 8 to szczęśliwa liczba w Chinach) lub 04.01.13 (termin ten oznacza „kocham cię na zawsze”).

Zamiast profesjonalnych zdjęć wykonanych podczas ślubu, w Chinach, para będzie mieć swoją sesję zdjęciową przed ślubem.

Jeszcze w latach 70-tych i 80-tych wesela były tak proste, to może być trudno w to uwierzyć. Po prawnie małżeństwem, najbardziej chcesz zrobić, to mieć małe spotkanie rodzinne, kupić meble, wynająć samochód, a może to kosztować około 3000 – 5000 RMB łącznie.

Dziś po coraz prawnie małżeństwem przez urzędników w siedzibie Biura Spraw Obywatelskich, jest częścią stroną lub bankiet (jak to, że ludzie Zachodu recepcji nazywają).

 An Introduction to Modern Chinese Wedding Customs Na bankiecie, goście przyniosą czerwone koperty (红包 – Hong Bao) z pieniędzy. Kolejnym darem jest przygotowanie owoców składający się z datami (枣 – zǎo), orzeszki ziemne (花生 -huā Sheng), longan (桂圆 – GUI juanów) i nasion lotosu (莲子 – Lian zǐ) / kasztany (栗子 – lì zǐ).

To dlatego, odpowiednio, te owoce są jednobrzmiąca które oznacza „早 生 贵子” (zǎo Sheng GUI zǐ) w Chinach, błogosławiąc para szybko mieć zdrowe dziecko.

Oprócz typowych przemówień i toastów wykonanych pogratulować nowożeńców, para będzie również drogę do każdej tabeli podejmowania toasty podczas bankietu. Panna młoda będzie nosić stylu western białą suknię ślubną i zmiany w tradycyjnym cheongsam (旗袍 – Qi PAO).

Ile zer Dla żyli długo i szczęśliwie?

Po tym wszystkim trzeba się zastanawiać, ile średnia cena na weselu w Chinach musi być.

Jeśli chodzi tylko o bankiecie sam, średnia dla jednej tabeli rundy (miejsc 10 osób) w pięciogwiazdkowym hotelu kosztuje około 2000 RMB każdy, ale może się tak wysokie, jak 10000 do nawet hodowcy tych. Pomnożyć przez liczbę osób, które chcesz zaprosić, zazwyczaj w Chinach istnieje około 150-300 na liście. Jednak jest to tylko koszt bankietu.

Teraz czynnikiem niech w sukni, fotografia, pierścionek, kwiaty, i wszystko inne:

Teraz to nawet o tag cena że oczekuje się rodzina pana młodego na pokrycie (przynajmniej większość z nich)!

Niektóre Zabawa Wydarzenia & Records

marry 181x300 An Introduction to Modern Chinese Wedding Customs

1. Większość Romantic (? I drogie) Wniosek:
W Shenzhen, Guangdong człowiek zapłacił nadawać te 10 znaków do 5 minut na najwyższy wieżowiec na jego wniosek „”Tłumaczenie:” Zheng Shanshan, kocham cię, wyjdź za mnie? ”

Za każdą minutę znaki te zostały uruchomione na lampy LED tego budynku kosztuje 100,000RMB! Tak więc przez 5 minut, wniosek ten kosztował 500.000 RMB (81.555 dolarów).

2. Rudest Way Zaakceptuj hongbao

Kiedy dać napiwek, kiedy zaczyna się ostrzyc lub jakąś usługę i przedstawić je w kopercie, to byłoby trochę dziwne dla osoby, z którą przechylił go otworzyć tu i teraz. To samo odnosi się do gości na weselu, gdy dając 红包.

Jedna z rodzin, w miał rzeczywistej maszyny do liczenia banknotów (jak te, które można znaleźć w bankach, które liczy pieniądze bardzo szybko i znajdzie fałszywe rachunki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>