Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Bruce Lee

Bruce Lee (27 listopada 1940 – 20 lipca 1973), nazwany Lee Jun-fan w Chinach, jest światowej sławy mistrza kung fu, sztuki walki aktor filmowy i Jeet Kune założyciel Do. Zrobił wielki wkład poprzez wprowadzenie chińskich sztuk walki na świecie. Ze względu na jego wspaniałe umiejętności, jest on nazywany Królem Kung Fu przez Amerykanów, Sage Sztuk Walki Japończycy i mistrza walki od Thais. Wiele wspaniałych chińskie Kung Fu pokazy filmowe z nim były produkowane i do dziś, Bruce Lee wciąż ma wielką następuje.

Krótkie wprowadzenie
Bruce Lee urodził się w China Town, San Francisco, ale dorastał w Kowloon, Hong Kong. W 1959 roku wyjechał do USA i został przyjęty na Uniwersytet w Waszyngtonie w 1961 roku, gdzie specjalizował filozofię i psychologię, uczonego i inne kursy dramatu. W tym czasie założył klub sztuk walki, aby lepiej ćwiczyć swoje umiejętności i uczyć innych, podczas gry kilka ról w amerykańskim serialu. To było w tym czasie poznał swoją żonę – Linda Lee Cadwell. On ma na celu stać się najbardziej utytułowanym orientalne gwiazdą w USA, coraz światową reputację od 1970 roku i bogactwa obrzęk 15 mln dolarów od roku 1980. Po uzyskaniu, że chciałby prowadzić szczęśliwe życie ze swoją rodziną. Jednak wszystko, co zakończyło się o jego nagłej śmierci w roku 1973. Obecnie, miedź pomnik Lee w Alei Gwiazd w Hong Kongu i domu Bruce’a Lee przodka w Foshan w prowincji Guangdong zostały zbudowane w jego pamięci.

Bruce Lee i chińskie Kung Fu
Ze względu na jego zły stan zdrowia w okresie dzieciństwa, Lee został wysłany do pana w wieku od 7 do praktykowania Tai Chi, co było dobre dla kondycji. Przez 13 lat, nauczył się także Wing Chun od Ye Wen, genialny mistrz Wing Chun. Później dowiedział się, Praying Mantis, Hung Kuen, Shaolin Boxing , Tam zrywając Noga Tuci, Jie Boks i białego żurawia Boks. On również zbadać Qigong i Yinggong, z których wszystkie określoną solidny fundament dla jego ewentualnego Jeet Kune tworzenie Do. Oprócz umiejętności bokserskie chińskich, studiował zachodnie pięści umiejętności i nauczyli bokserskie metod, kroki i ruchy niektórych mistrzów. Bruce był dobry w długą laskę, Krótki animatorów, Nunchakus i wiele innych broni. On nawet zorganizował chiński zespół sztuk walki w jego uczelni do praktyki i wykonywania w pozaszkolnej czasie.

Zrobił sobie przerwę podczas jego drugiego roku studiów na uniwersytecie w celu ustalenia cze-wentylatora Klub Sztuk Walki. Klub stał się znany eversince o nim rozeszła się wieść oszczędzania dziewczynę w Chinatown, na Florydzie, pokonując czterech gangsterów gołymi rękami. Wkrótce braches jego klub powstały w Seattle, Auckland, Los Angeles, między innymi. Stał się znany w Ameryce. Coraz większa liczba osób uczących się lub gwiazd bokserskich, w tym karate gwiazdkowy Chuck Norris i król boksu Muhammada Ali, przyszedł do niego. To dzięki temu, że rozprzestrzenił chińskiego Kung Fu poprzez nauczanie i wymiany doświadczeń.

Jeet Kune Do
Stworzony przez Bruce’a Lee w oparciu o Wing Chun, że jest wolne sztuki boksu, że łączy różne sztuki walki niezbędne. Właściwie jest to metoda obrony atak przeciwnika. Jego przewaga polega na obronie i ataku, w bliskiej odległości i krótkotrwałe. Poza tym, jeśli jest elastyczne, wady lub słabości innych umiejętności bokserskie można łatwo wykryć i zagrożona.

Nunchakus
Nunchakus to dwa kawałki drewna okrągłego połączonych krótkim łańcuchu żelaza lub skórzanym pasem. Lee był dobry w użyciu go jako broni. Broń może atakować brutalnie przez wymachując drewna. Gdy łańcuch żelazo lub skórzany pas owija własnej szyi, trudno się go pozbyć. Jego sprawność w jego stosowania może być postrzegane w Green Hornet i Drogi Smoka.

Cala Boks (CUN Quan)
Cala Boks dostaje nazwę, ponieważ odległość między napastnikiem a wrogiem jest bardzo blisko. Oferuje on szczególny styl ataku eksplodujący w wielkiej siły, aby zaatakować wroga w ścisłej ułamku sekundy.

Bruce Lee i Kung Fu Filmy
Jego kariera rozpoczęła się, gdy miał zaledwie trzy miesiące, z roli w Golden Gate Girl. W 1948 roku wystąpił gościnnie w Riches. Więcej ról przyszedł w następnym roku. Jego przełom przyszedł w 1950 roku o w filmie o nazwie Mały Cheung. Wcielił się sierotą, który okazał zła na początku, ale w końcu stał się sprawiedliwym. W roku 1953 i 1955, miał role w siedmiu filmach, w tym Blame It on Ojca i mnóstwo domów. W 1957 roku, ma udział w deszcz, jego pierwszym i jedynym roli literackiej. Jak się dowiedział, cha-cha, starał się tańce do filmów Zabawna buzia i zbyt późno na rozwód, z których oba są bardzo wypowiedziane przez wielu odbiorców.

W 1971 roku przyjął zaproszenie Hongkong Golden Harvest Studio aby zarejestrować się do dwóch filmów, Big Boss i Fist of Fury. Były złamał rekordy kasowe filmów z Hong Kongu w tym czasie, a drugi złamał kasie filmów azjatyckich. Jego umiejętności w Three Kicks z Lee (Lisanjiao), Tumbling Boks i Nunchakus w filmach zdobył wysokie uznanie, jak również. Później napisał, wyreżyserował i występował w Drodze Smoka i Game of Death. Ponadto współpracował z amerykańskim Hollywood Pictures Warner Bros strzelać Wejście smoka. Gdy jego kariera filmowa staje się coraz bardziej i bardziej udane, zmarł nagle w wieku 32 lat podczas fotografowania z Game of Death w 1973 roku.

Bruce Lee odegrał znaczącą rolę w rozprzestrzenianiu się chińskiego Kung Fu oraz rozwój kina kungfu. W rezultacie, Jackie Chan, Jet Lee, Donnie Yen, Sammo Hung i inne słynne gwiazdki wszyscy mieli go za swego mentora. Pod jego wpływem zachodnich ludzie mają większą wiedzę o Chińczyków i chińskiej Kung Fu, a wielu z nich interesy nauczyć się umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>